Nieuws

Hieronder leest u over alles wat er op de Fûgelsang leeft en speelt.

  22 november, schoolfruit week 48

  Deze week eten we dinsdag allemaal een banaan 

  op woensdag een stukje bleekselderij

  en op donderdag allemaal een appel


  8 november, start schoolfruit

  Beste ouders, verzorgers, 

  Ook dit jaar starten we weer met het schoolfruit  gedurende 20 weken 

  Het wekelijkse fruit wordt maandag geleverd door de gebr. van Aarle.

  En op dinsdag, woensdag en donderdag in alle groepen uitgedeeld.

  Op deze dagen hoeft uw kind geen fruit mee.;

  Op maandag en vrijdag wel.

   

  Week 1 

  dinsdag : een banaan

  woensdag : een kaki

  donderdag: een appel


  1 november, Nationaal Schoolontbijt

  a.s. vrijdag is voor onze school het Nationaal Schoolontbijt. 

  Dit keer wordt het verzorgd door bakker Friso uit Bitgum.

  Er is weer een mooi en voedzaam pakket samengesteld met fruit, yoghurt, brood, beleg enz.

  Groep 4 is uitgenodigd om bij de burgemeester op het gemeentehuis in Franeker te komen ontbijten.

  en..... groep 5 zal na het schoolschaatsen met elkaar eten.

  Graag alle kinderen bestek, bord, bakje en beker meenemen. !

  En wie graag yoghurt eet moet ook een lepel meenemen.

  Een tas waarin alles ( vies) mee naar huis genomen kan worden zou praktisch zijn om mee te nemen.

  Voor groep 4 zullen de tafels in het gemeentehuis gedekt staan.

  Deze kinderen hoeven alleen hun ontbijtje en een ontbijtje voor de burgemeester mee te nemen.


  28 oktober, bezoek commissaris van de koning dhr. Brok

  Vandaag, 28 oktober,is de commissaris van de koning van onze provincie Friesland, A.Brok bij ons op bezoek geweest.

  Tijdens zijn bezoek kreeg hij begeleiding van wethouder Nel Haarsma en Willem Reitsma bestuurder CBO NWF

  Hij begon met een gesprek met een aantal leerkrachten, daarna een rondje door de bovenbouw waar hij een klein gesprekje met een aantal kinderen aanknoopte om vervolgens in groep 4 een stuk van de muziekles bij te wonen.

  Daarna ging hij naar de gymles van groep 5 en via de onderbouw naar groep 1B en 2B waar hij gezellig in de kring kwam zitten toen juf Anneke het verhaal van het zieke konijn, het egeltje en het eekhoorntje ging voor lezen in het Fries.

  Tijdens het gesprek met de leerlingenraad werd hij enthousiast door de verhalen van de kinderen en nodigde ze vervolgens alle 6 uit  voor een werkbezoek bij hem op het Provinciehuis.                 Geweldig, wat een mooie uitnodiging. en wat een eer!

  Het bezoek aan het provinciehuis zal z.s.m. gepland worden voor begin 2020. 

  Meneer Brok gaf te kennen het bezoek aan onze school heel fijn te vinden en dat de tijd eigenlijk te kort was. Hij had nog zoveel willen vragen maar de dienstauto stond al weer voor de deur om naar een volgende afspraak te gaan.

  . Vandaag was het  voor onze school een positief en prettig bezoek.waar we nog lang op terug kunnen kijken.


  23 oktober, Staking 6 november

  Beste ouders, 

  Na lang met elkaar praten zijn we toch tot de beslissing gekomen om 6 november gehoor te geven aan de vraag om mee te staken.

  We maken ons ernstig zorgen over het tekort aan leerkrachten.

  Door jarenlang afbreuk te doen aan het imago van de leerkacht, het aanbod op de PABO's en het verdelen van het werk op de werkvloer waardoor er o.a. steeds minder mannen in het onderwijs zijn gaan werken, hebben ertoe bijgedragen dat er momenteel te weinig juffen en meesters zijn die les willen en kunnen geven op de basisschool .De PABO's zijn de laatste jaren leeggeraakt.

  Bovendien neemt de vergrijzing toe en stijgt het aantal 60 plussers dat het onderwijs verlaat flink.

  In grote delen van ons land zijn al tekorten.

  Tot nu toe hebben we het op onze school samen met elkaar kunnen opvangen maar soms met "kunst en vliegwerk"

  Jarenlang is landelijk het probleem voor zich uitgeschoven en nu staan we voor de keuze

  Op 6 november is het onderwijsoverleg in de Tweede Kamer. Door mee te doen met de actie hopen we als team onze bezorgdheid uit te spreken .

  We beseffen dat we u hiermee mogelijk in problemen brengen maar we moeten nu naar de "wijze mannen en vrouwen" in Den Haag een signaal afgeven anders lopen we het risico dat  er straks een hele week een klas thuis zit zonder leerkracht..

  Mocht er onverhoopt voor 6 november een goed plan komen waardoor deze staking niet nodig is dan vervalt het en gaan we over tot een normale schooldag.

  We hopen op uw begrip!


  18 oktober, bezoek commissaris van de koning aan onze school

  Op maandag 28 oktober zal de commissaris van de koning in de provincie Friesland, dhr. Arno Brok, een bezoek brengen aan onze school.

  Vanwege de publiciteit rond het 150 jaar christelijk onderwijs en dat onze school groeit, terwijl we in een zgn. krimpgebied leven maakt dat hij nieuwsgierig geworden is naar onze school.

  We voelen ons vereerd dat hij onze school uitkiest tussen zijn drukke  werkprogramma in.

  Super fijn!

  Hij komt rond 12. 00 uur, zal een rondgang door de school maken, wat leslokalen binnen lopen, sfeertje proeven en met een aantal leerlingen in gesprek gaan. Hier hebben we de kinderen van de leerlingenraad voor uitgenodigd.

  En omdat het de Friese dag is en de provincie het Fries hoog in vaandel heeft  en hier aan onze school subsidie voor geeft wil hij graag met een klas de Friese les meemaken.

  We hebben hem gevraagd om dan er meteen een actuele les van te maken door meneer Brok zelf te laten vertellen over zijn bijzondere beroep.

  Hoe mooi kan onderwijs zijn!

  het bezoek zal aan het eind van de schooldag om 14.15 uur weer afgelopen zijn.

   


  11 oktober, Edukans Uniecollecte 2019 onderwijs voor onderwijs

  De Edukans Uniecollecte mogen wij al vele jaren organiseren in Berltsum eo. Wat prachtig dat wij met elkaar als gemeenschap dit een warm hart toe dragen! Zodat niet alleen onze kinderen hier in Berltsum en de rest van Nederland goed onderwijs krijgen maar ook kinderen in ontwikkelingslanden zoals in India

  Dit jaar hebben we gekozen voor een project met als thema: Verbetering van Onderwijs in India

  Veel kinderen in de Indiase staat Odisha gaan vroegtijdig van school. Daardoor hebben ze niet de kennis en vaardigheden die zo hard nodig zijn om een betere toekomst op te bouwen. Er is een tekort aan leraren en de leraren die er zijn, zijn slecht opgeleid. Er is veel ongelijkheid tussen jongens en meisjes. Verbetering van het onderwijs is hier hard nodig!

  De positie van meisjes in India is lastig. Ze worden vaak thuisgehouden of moeten eerder met school stoppen om te trouwen. Met extra aandacht op seksuele voorlichting willen we schooluitval door kind huwelijken verminderen. We betrekken de gemeenschap bij het onderwijs en zorgen dat de school geschikt is voor jongens én meisjes.

  Op alle scholen werken we aan een goede leeromgeving voor de kinderen. Zo voorzien we scholen in India van schone klaslokalen en toiletten en ondersteunen we hen met goed lesmateriaal. We leiden docenten op, zodat zij op kunnen lesgeven. Daarnaast trainen we docenten in kinderpsychologie, seksuele voorlichting en life skills. Dit geeft ze handvatten om lastige onderwerpen als kind huwelijken en tienerzwangerschappen met hun leerlingen te bespreken.

  Voor meer informatie : kijk op www.edukans.nl . We hopen dat we ook dit jaar weer op uw steun mogen rekenen. Want het motto van Edukans is “Omdat onderwijs ‘echt’ helpt.  

  U kunt ons aan de deur verwachten tussen 14 en 26 oktober.

  Alvast bedankt! Plaatselijk Uniecollecte Comité.ouders CBS De Fûgelsang